2014-03-11

Szavazati joggal:

1. Dr. Frank Tibor intézetigazgató egyetemi tanár, Amerikanisztika Tsz.,

Kari Tanács tag

1. Dr. Bollobás Enikő tanszékvezető egyetemi tanár, Amerikanisztika Tsz.
    2. Dr. Farkas Ákos mb. tanszékvezető főiskolai docens, Anglisztika Tsz.
    3. Dr. Kontra Edit tanszékvezető egyetemi docens, Angol Alkalmazott Nyelvészeti Tsz.,

Kari Tanács tag

1. Dr. Szigetvári Péter tanszékvezető egyetemi docens, Angol Nyelvészeti Tsz.
    2. Dr. Komáromy Zsolt egyetemi adjunktus, Anglisztika Tsz., oktatói képviselő
    3. Dr. Starcevic Attila egyetemi adjunktus, Angol Nyelvészeti Tsz., oktatói képviselő, intézeti titkár, Kari Tanács tag
    4. Dr. Károly Krisztina egyetemi docens, Angol Nyelvpedagógiai Tanszék, oktatói képviselő, Kari Tanács tag, az ELTE Tanárképző Központ főigazgatója
    5. Deák Nóra, az Angol-Amerikai Könyvtár vezetője, nem-oktatói képviselő
    6. Skriba Orsolya, hallgatói képviselő, kommunikációs referens, SzHÉK elnök
    7. Balatoni Ádám, hallgatói képviselő
    8. Töklincz Tamara, hallgatói képviselő
    9. Máthé Orsolya, hallgatói képviselő
    10. Réti Lőrinc, hallgatói képviselő

Tanácskozási joggal:

1.      Dr. Hargitai Márta egyetemi adjunktus, Anglisztika Tanszék, intézeti tanulmányi igazgatóhelyettes

2.      Dr. Kenyeres János egyetemi docens, Anglisztika Tanszék, intézeti tudományos igazgatóhelyettes

1 Az intézetigazgató beszámol az új tanszéki titkárnőkről: az Anglisztika Tanszéken Bácskai Csilla, az Amerikanisztika Tanszéken Bán Éva kezdte meg működését. Az intézeti titkárnő Lakatos Dóri lesz, aki 2014. április 1-én áll munkába.

2 Az Intézet egyetlen, nagyobb kapacitású másológépe elromlott, rövid időn belüli javítása érdekében a szükséges lépéseket megtettük s arra a Kari Gazdasági Hivataltól ígéretet is kaptunk.

3 Az IT megkezdi a megújított intézeti SzMSz Hargitai Márta igazgatóhelyettes által előkészített szövegének vitáját. A szabályzat vitáját április 1-i ülésünkön folytatjuk, a szöveg(változatok) kivetítésére is alkalmas földszinti 021-es teremben.

4 Starčević Attila intézeti titkár bevezetője nyomán az IT megvitatta az előfeltételek tömeges törlésére vagy gyengítésére vonatkozó javaslatot, amely könnyítené a hallgatók munkáját, előrejutását. Megtárgyalta a IT a látogatásköteles előadások számának, illetve magának a tanegységlistának a módosításával kapcsolatos teendőinket, a szakfelelősök és szakirányfelelősök felülvizsgálati feladatait.

5 Vita folyt a kritériumvizsgákkal, illetve a felzárkóztatással kapcsolatos lehetőségekről,  tennivalókról, feladatokról.

6 Áttekintette az IT az intézet eddigi pályázati eredményeit, különösen is sikeres OTKA pályázatainkat.

7 Az Intézeti Tanács következő ülésére 2014. április 1-én kerül sor.

A jegyzőkönyvet vezette Frank Tibor.

Közzétéve 2014. április 5.

A kiadmány hiteléül:

Skriba Orsolya                                                                                     Starčević Attila